середа, 26 листопада 2014 р.

Правила виховання

З покоління в покоління передавалась людська мудрість сформульована у прислів’ях та приказках. Я захоплююсь їх змістовністю та лаконічністю. Всі свої основні принципи у виховній роботі я можу висловити за допомогою саме народних прислів’їв.

  1. Ніколи не кажи «не вмію», а завжди кажи «навчусь».
    Я всіма доступними мене засобами намагаюсь вселити в кожну дитину віру у власні сили. Психологи переконують, щоб досягти успіху потрібно лише вірити у власну перемогу. Саме віра у самого себе необхідна складова успішної людини.
  2. Вчи дитину без людей.
    Немає нічого ганебнішого чим публічне приниження. Воно може мати різноманітні форми та зміст, але приниження залишається приниженням, якби ми його не називали: зауваження, виховна бесіда, психологічна робота і т.ін. Достукатись до серця маленької (і дорослої) людини, можна лише тихенько підійшовши, поклавши руку на плече та попросивши дозволу зайти в іі душу. Публічними ефективні лише страти, а щира повчальна бесіда має бути один на один.
  3. Добрим словом мур проб’єш, а лихим і в двері не ввійдеш.
    Крик, агресія, злість породжує лише більшу злість та агресію. часто приховану. Я називаю це «закон бумеранга». Будь - яку надскладну ситуацію за декілька секунд можна звести нанівець посміхнувшись  говорити та сказавши: «Так, у нас є певні проблеми, але давай постараємось спокійно з ними розібратись». Вислухати, постаратись зрозуміти, ось чого зараз так не вистачає ні дітям ні дорослим. У нас зараз не брак часу. а брак уважності і такту.
  4. Краще один раз побачити, чим десять раз почути.
    Ми навчились гарно говорити, але досить часто наші слова і реальні справи – це дві протилежності. Конкретна справа говорить саме за себе. 
  5. Поки не упріти, доти не уміти.
    Необхідно навчити дитину не лише розпочати справу, а  і, незважаючи на труднощі, її завершити. Ніщо не дає такого повного задоволення, як відчуття виконаного обов’язку, або просто роботи.
  6. Крапля продовбує камінь не силою, а частим падінням.
    Потрібно бачити чітку мету і цілеспрямовано іти до неї. Добро, порядність, вихованість, моральність, патріотизм і т.ін. в усі віки залишались самі собою. Кожне слово, вчинок повинні бути спрямовані на досягнення поставленої мети.


Немає коментарів:

Дописати коментар