понеділок, 19 червня 2017 р.

"Money spent on the brain is never spent in vain."

     Завершився останній день мовного табору 2017 року. Ще зовсім недавно робота лише планувалася, а зараз можна сісти і спокійно проаналізувати, що з запланованого вдалося реалізувати. Дуже добре видно наші досягнення та недоліки.
     Розпочну з приємного, дякуючи місцевій громаді наші діти харчувалися протягом трьох тижнів безкоштовно. Це досить суттєво, адже не завжди у батьків є реальна можливість оплатити харчування протягом певного періоду. Організаторам майбутніх таборів обов'язково потрібно заздалегідь подбати про таку фінансову підтримку.
     Особлива подяка всім вчителям англійської мови, які погодились допомогти у проведенні заходів. Велика кількість вихователів та волонтерів є також позитивним моментом для дитини, адже кожен з них привносить в роботу свої уподобання, темперамент, стиль і свою англійську. Самим великим досягненням у роботі вважаю подяки від дітей на закритті табору.
     Одним із основних недоліків є те, що ми не змогли забезпечити проведення мовного табору поза межами школи. Звичайно, у нас були заходи на свіжому повітрі, але проведення таких таборів, на мою думку, десь серед мальовничої природи, або на базі стаціонарних оздоровчих закладів дало б ще кращий ефект. Це, звичайно, потребує суттєвих коштів, яких у нас не має. Будемо сподіватися, що на наступний літній період ситуація у освіті та в країні вцілому кардинально зміниться у кращу сторону.




четвер, 15 червня 2017 р.

"You can't make an omelet without breaking a few eggs."

    Кожен новий день в таборі  приносить нові враження та емоції. Ранкова руханка під енергійну музику допомогла сьогодні швидко прокинутися та включитися в роботу. Розумовою розминкою стали загадки і римівки, які діти вибирали собі із чарівної скриньки. Гра, запропонована містером Мареком, не залишила нікого байдужим. Потрібно було проявити уважність та обережність, щоб вибрати потрібну літеру та не зруйнувати дерев'яну вежу. Потім показати швидкість реакції і випередити суперника, називаючи потрібні слова.
    Під час таких занять ніхто не нудьгує і не дивиться на годинник, чекаючи закінчення. Відведений час пролітає дуже швидко. Наступний вид роботи був прекрасним мотиватором для вивчення англійської. Волонтер розповів про національні свята та традиції своєї країни, а діти познайомили з власними.
    Ще одним дуже вагомим аргументом на користь таких занять для дітей є подолання психологічного дискомфорту, страху за свою англійську перед носієм мови. Сподіваюсь, що учасники нашого табору вже відчули це на собі.





середа, 14 червня 2017 р.

"Good things come to those who wait."

     Одна із людських чеснот - це терпіння. Як часто нам бракує саме витримки та терпіння! Одні скажуть, що в усьому винен шалений темп життя. І вони будуть праві. Інші скажуть, що то запальний характер в усьому винен. І це правда. Але варто завжди пам'ятати про те, хто ми є, звідки і куди йдемо. Інколи варто перечитувати вірш "Чи знаєш, що ти Людина..." Вивчення англійської потребує також чимало терпіння від дитини і це варто виховувати з самого дитинства.
     Сьогоднішнє заняття в таборі носило велике виховне навантаження. Діти пригадали, які народні українські звичаї та традиції їм відомі. Ми систематизували їх і доповнили інформацією, отриманою з додаткових джерел. І навіть отримали домашнє завдання, розпитати прабабусь про обереги та побутові українські  обряди. Завітали ми до кінозалу, адже фільми, пісні, розважальні шоу - один з хороших способів вивчення та вдосконалення мови. Командний дух та смак змагання діти змогли відчути, виконуючи різноманітні завдання.




вівторок, 13 червня 2017 р.

“Every artist was first an amateur.”

     Кожен великий актор колись був початківцем. Можливо і серед наших  вихованців є майбутні зірки театру. Сьогодні вони зробили свої перші кроки на "великій" сцені. Волонтер Солов'янова Н.О. була режисером сучасної інтерпритації казок "Червона шапочка" та "Вовк і семеро козенят". Діти були в захваті від гри та емоцій. Дарма, що слова довелось читати з листочка (суфлера  у нас ще немає). Головне, вони отримали масу позитивних емоцій від репетицій, гри та живого спілкування.
     Після бурхливих овацій глядачів діти змогли трішки відпочити, переглянувши мультфільми. Яке ж було їхне здивування, коли після завершення сеансу вони повинні були озвучити ці мультфільми. Цікаво, корисно та повчально! Під час роботи табору я помітила, що діти перестали "зациклюватися" на власних телефонах і набагато більше спілкуються між собою. Якщо у дитини є цікава справа, вона не марнує даремно свій час.




понеділок, 12 червня 2017 р.

"It is never late to learn."

     Чому в сонячний літній день дитина прокидається рано і йде до школи? Мабуть, їй там цікаво! Якщо після закінчення навчального року і двох тижнів мовного табору учні все ще поспішають до школи - це заслуга волонтерів, які з ними працюють.
     Сьогодні наші вихованці перевіряли свої знання англійської спілкуючись з волонтером зі США Мареком Томашевським. Вони не лише познайомилися, а і відправилися у віртуальну подорож англомовними країнами.  Самі прості дитячі ігри "Камінь, ножиці, папір", або "Орел та решка" зовсім по іншому сприймаються, якщо запропонувати їх англійський варіант. Ми досить часто розгадуємо сканворди та ребуси, але не так часто самі їх створюємо. Наші діти справжні молодці, адже за декілька хвилин спромоглися намалювати та зашифрувати досить складні сканворди. Ще більший інтерес викликало розв'язування завдання команди-суперника.
     Вчителі початкових класів часто знайомлять дітей з різноманітними загадками, через це такий вид роботи знайомий нам всім. А сьогодні діти не лише відгадували англійські нестандартні загадки, а і мали прекрасну нагоду познайомити іноземця з традиціними українськими. Завдяки народним прислів'ям та приказкам можна набагато краще вивчити не лише мову, а і культуру та традиції народу.




четвер, 8 червня 2017 р.

“Creativity takes courage.”

     Креативність вимагає відваги. Це важливо і важко! Спочатку дуже важко дати перший поштовх для дитини, навчити бачити, розуміти та творити. Потім дуже важко для самої дитини зуміти відстояти свою креативність. Адже це щось нестандартне, те, що не вписується в загальноприняті норми. Сьогоднішній волонтер Дацюк Г. А. вчила дітей думати, аналізувати і приймати самостійні рішення. Наприклад, графіті - це кримінал чи мистецтво? На це запитання діти шукали відповідь переглянувши цікаві відео, виконавши не менш захоплюючі завдання.
     Нестандартний підхід до зображення звірів та українського орнаменту Марії Примаченко надихнув наших вихованців до створення власних казкових героїв. Потрібно було їх оживити, розповівши про їх звички та уподобання .А хто хоч раз не мріяв розмалювати стіни  школи? Ми мали змогу втілити наші мрії у реальність. Школа стала з  веселкою на стінах, а на спортивному залі з'явилося ціле  підводне царство, однак, лише на папері.
     Доброзичлива атмосфера, власний вибір та цікаві і нестандартні рішення -  складові успіху сьогоднішнього дня у таборі.




середа, 7 червня 2017 р.

"A picture is a poem without words.“

     Сьогоднішній день в англомовному таборі "Я - Українець. Я - Європеєць" був присвячений живопису. Волонтери підготували вісім різнопланових завдань, за виконання кожного з яких команди отримували частинку копії картини відомого живописця. По закінченню гри діти склали пазли-репродукції  відомих картин. Вихованці не лише віртуально подорожували картинними галереями світу, а і самі долучилися до створення мистецького "шедевру". Звідки
з'явилися назви: кубізм, авангардизм, монументалізм та інше? Ми не лише дізналися про історію та найяскравіших представників цих течій, а і створили коллаж з власних творів.
     Намалювати та захистити англійською власний проект - праця, варта похвали. Наші діти справжні молодці!
      Скільки радості було у них, коли запропонували пограти "в сніжки". Кулька, зроблена з паперу, на якому записано завдання для суперника. Потрібно було влучити і спіймати власну "сніжку".
     На наших заняттях не має дороговартісного обладнання чи суперновітніх пристроїв, але є величезний ентузіазм вчителів та їх працелюбність.
     Сподіваюсь, що кожна дитина знайде в цьому таборі щось цікаве саме для себе і зробить своє власне маленьке відкриття.




вівторок, 6 червня 2017 р.

“You don’t take a photograph, you make it.”

     Ще один день в таборі приніс дітям цікаві враження та приємні емоції. Сьогодні ми стали на день фотографами. Девіз “You don’t take a photograph, you make it” зацікавив наших вихованців з перших хвилин. Дуже повчальною була відеопрезентація про історію виникнення та розвитку фоторгафії. Перша світлина зроблена самим примітивним способом, і перша світлина з космосу, чорнобіла і кольорова, під водою та перше селфі - про все діти дізналися на сьогоднішнїх заняттях.
     Ми спробували себе і в якості фотографа та в якості моделі. Завдання, отримані дітьми, допомагали їм перевтілитися і створити відповідну атмосферу.
     Вони з задоволенням позували та виконували завдання інших. Активними учасниками дефіле на подіумі були не лише дівчатка, а і хлопці. Вони дуже швидко вжилися в роль відомих людей, які позували перед камерою.
     Розкривали діти  свої таланти, малюючи улюблені краєвиди свого села. Цікавою була виставка малюнків до прочитаного тексту. Знання мови та власна фантазія допомагають учням проявляти себе творчими особистостями.




пʼятниця, 2 червня 2017 р.

"Where the words leave off music begins."

     Після сьогоднішнього дня в мовному таборі я впевнено можу сказати, що у нас є молоді талановиті вчителі! Волонтери Солов'янова Н.О. та Артерчук Т.М. яскраве тому підвердження. Вони поєднали в собі знання, культуру спілкування і любов до дітей.
     Сьогоднішній день був переповнений англійською та українською музикою. Співали всі, бо атмосфера, створена в таборі волонтерами, допомагала дітям відчути себе найкращими виконавцями. "Ніч яка місячна..." в англійському перекладі була складним випробуванням для учнів. Пропонуємо послухати, переглянувши відео.

     Діти не відчували втоми, адже ігри, танці та різноманітні розваги гармонійно доповнювались та змінювались протягом дня. На маленькому концерті "Тижня музики" кожен учасник табору віднайшов своє місце і зіграв свою роль. Варто завжди пам'ятати, що кожна дитина по своєму талановита. Сьогодні волонтери приклали максимум зусиль, щоб маленьки таланти змогли хоч трішки проявити себе.





четвер, 1 червня 2017 р.

“Every child is an artist."

     Якби вас хтось запитав, чи бачили ви дощ? Ви б, напевне, з подивом подивилися б на таку людину. А якщо я запитаю, чи робили ви дощ власноруч? Мабуть, ні! Нашї вихованці мали нагоду не тільки послухати мелодію різних стихій: вітру, сонця, морозного ранку, а і спробували відтворити літній грозовий дощ. Що з того вийшло можна говорити, переглянувши наше відео.

     Волонтери Рибачук І. М.і Гончарова М.В.підготували багато цікавого матеріалу, для того, щоб діти могли повністю поринути в світ музики природи.
     Цікаво було бачити, як слухаючи музику, або лише окремі звуки, дитина намагалась їх намалювати. В результаті у нас вийшов колективний "шедевр" живопису.
     Позбутися комплексів, показати власний талант вихованці могли взявши участь у  грі "1 із 20". Пропонувалась ситуація, яку потрібно було прокоментувати та показати. Можна було потрапити і на концерт рок зірки, і взяти участь у ток-шоу, або  втратити мільйон.
     А чого вартий момент, коли твої власні завдання виконує вчитель?
     На мою думку, такі заняття мають більший навчальний та виховний ефект. Дотримуючись підручника та програми, обмежений рамками уроку та пам'ятаючи про виставлення оцінок, учитель втрачає щось більш варте уваги. Інша річ, що для підготовки та проведення таких занять потрібно дуже багото часу.