понеділок, 21 вересня 2015 р.

Чи варто вибирати?

   
     Якби у вас запитали:«Ви хочете мати здорову, чи дуже грамотну дитину?». Я переконана, що кожен батько вибрав би здоров’я. А що дає наша школа?
     За статистикою 90% випускників мають проблеми зі здоров’ям, і, мабуть, ці цифри занижені. Результати ЗНО показують, що особливими досягнення у навчанні наші діти теж не можуть похвалитися. Тож, не варто бути великим аналітиком, щоб зробити логічний висновок – перевантаженість навчальними предметами, фактичним матеріалом нічого доброго не дає, окрім шкоди.
     Останнім часом уряд робить чергову спробу реформ у багатьох галузях. Хочеться вірити, що реформи в освіті будуть не косметичними, а докорінними. На мою думку, 11 років «наповнювати» дитину знаннями, посадивши її у не завжди комфортному класі, принаймі, не розумно. В наш час існує безліч засобів для отримання найновітнішої та достовірної інформації. І для цього зовсім не потрібен вчитель та школа, було б лише бажання вчитися.
     То що, школа віджила і втратила своє значення? Навпаки, її роль має бути надважливою. Дитина, яка виходить зі стін школи, повинна стати успішною та щасливою людиною. А цьому необхідно навчати!. Вчені довели, що всі успішні люди мають спільні  риси характеру: цілеспрямованість, працелюбність, логічне та критичне мислення, допитливість, вміння ділитися. Ось над чим повинен працювати вчитель зокрема та школа в цілому! Ми повинні виховувати дитину, а навчальний матеріал - це лише засіб для досягнення мети. Варто докорінно змінити підхід у викладанні предметів, а саме – вчити дитину знаходити зв'язок між явищами, робити самостійні висновки, розвивати вміння досягати поставленої мети.
     Важливим аспектом у вихованні успішної дитини повинна бути сім’я. А чи завжди батьки вміють правильно виховувати своїх дітей? Чомусь вважають, що батьками можна автоматично стати, народивши дитину. Я часто думала, чому для водіння автотранспортом вчаться, здають екзамени, а для керування чужим життям не потрібно ні яких знань?! Виховання – це складна наука і, щоб життя не ставило «незадовільно», варто багато вчитися.

неділя, 6 вересня 2015 р.

Дозволяти, чи ні?


      Як виховати порядну, чесну, працелюбну, а головне - самостійну дитину? Хто не задавався цим запитання? Кожен з батьків мріє, щоб його дитина була втіленням найкращих людських якостей. А от наявність таких рис, як агресивність, грубість, хамство пояснюємо необхідністю вміти себе захистити в цьому жорстокому світі, постояти за себе. Але хіба це так необхідно?
      Ми, дорослі, самі того не усвідомлюючи, досить часто самі шкодимо своїм дітям. Ми переконані, що краще за них знаємо, що краще їм одягати, що корисніше їсти, з ким товаришувати і т.д. Беззаперечно, у нас більше досвіду, знань, але варто з самого дитинства малечу привчати думати та приймати самостійні рішення. Не повинна дитина бути точною копією батьківських думок та бажань, адже світ зупиниться в своєму розвитку. Розумні батьки створять умови для правильного вибору, але право самого вибору завжди будуть залишати за дитиною.
      Якщо в садочку, в початковій школі педагог вчитиме дитину висловлювати свою думку і толерантно ставитися до думки іншого, аргументувати її та відповідати за наслідки від власних рішень та вчинків, я переконана, що батьківська мрія про дитину, яка зможе знайти своє місце в цьому світі, здійсниться.

субота, 5 вересня 2015 р.

Реформи без реформ

     
     Почався новий навчальний рік і уже нові розчарування. Особисто у мене було дуже багато сподівань та планів, коли я почула заяву про збільшення годин англійської у цьому році. У вчителя з’являвся шанс приділити більше уваги вивченню граматики, підготовці дитини до ЗНО. Але так цікаво – заява про збільшення кількості годин була, а самих годин нема. У мене таке враження, що ліва рука не знає, що робить права.
     Так хотілося б, щоб хтось пояснив, чому, коли вчитель неправильно поставить «Н», або зробить виправлення в журналі, він несе покарання, адже це неприпустимо. Тож чому ніхто не  несе покарання за безлад, що твориться навколо? З року в рік ми стикаємося з проблемою підручників і ось знову, 4 та 7 класи не мають англійських. Був цілий рік!?
     Я не хочу просто «скиглити» про негаразди в освіті, я дуже хочу позитивних змін. Я прекрасно розумію, яка зараз ситуація в країні. Я знаю, що потрібен час для проведення серйозних реформ та отримання перших результатів. Але чомусь складається враження, що  справді серйозні зміни та кроки ніхто не хоче робити. Так хочеться вірити, що я помиляюся!