Якби у вас запитали:«Ви хочете мати здорову, чи дуже грамотну дитину?». Я переконана, що кожен батько вибрав би здоров’я. А що дає наша школа?
За статистикою 90% випускників мають проблеми зі здоров’ям, і, мабуть, ці цифри занижені. Результати ЗНО показують, що особливими досягнення у навчанні наші діти теж не можуть похвалитися. Тож, не варто бути великим аналітиком, щоб зробити логічний висновок – перевантаженість навчальними предметами, фактичним матеріалом нічого доброго не дає, окрім шкоди.
Останнім часом уряд робить чергову спробу реформ у багатьох галузях. Хочеться вірити, що реформи в освіті будуть не косметичними, а докорінними. На мою думку, 11 років «наповнювати» дитину знаннями, посадивши її у не завжди комфортному класі, принаймі, не розумно. В наш час існує безліч засобів для отримання найновітнішої та достовірної інформації. І для цього зовсім не потрібен вчитель та школа, було б лише бажання вчитися.
То що, школа віджила і втратила своє значення? Навпаки, її роль має бути надважливою. Дитина, яка виходить зі стін школи, повинна стати успішною та щасливою людиною. А цьому необхідно навчати!. Вчені довели, що всі успішні люди мають спільні риси характеру: цілеспрямованість, працелюбність, логічне та критичне мислення, допитливість, вміння ділитися. Ось над чим повинен працювати вчитель зокрема та школа в цілому! Ми повинні виховувати дитину, а навчальний матеріал - це лише засіб для досягнення мети. Варто докорінно змінити підхід у викладанні предметів, а саме – вчити дитину знаходити зв'язок між явищами, робити самостійні висновки, розвивати вміння досягати поставленої мети.
Важливим аспектом у вихованні успішної дитини повинна бути сім’я. А чи завжди батьки вміють правильно виховувати своїх дітей? Чомусь вважають, що батьками можна автоматично стати, народивши дитину. Я часто думала, чому для водіння автотранспортом вчаться, здають екзамени, а для керування чужим життям не потрібно ні яких знань?! Виховання – це складна наука і, щоб життя не ставило «незадовільно», варто багато вчитися.
Немає коментарів:
Дописати коментар