неділя, 30 квітня 2017 р.

Основні методики вивчення англійської мови


     Кожен вчитель має свій стиль роботи та  використовує певну методику викладання. Тим, хто цікавиться новим і ще лише «виробляє власний почерк», хочу дати посилання на цікаві матеріали, які можуть стати в нагоді. 

  • Grammar Translation  Method- переклад текстів з певними граматичними конструкціями . 
  • Direct Method – виключає використання рідної мови. 
  • Audio-lingualism – сучасна методика, яка базується на багаторазовому прослуховування аудіотекстів. 
  • Situational language teaching – повторення найбільш вживаних мовних конструкцій і безпосереднє використання їх на практиці. Переважає усне мовлення.
  • Communicative language teaching- вивчення мови в процесі спілкування.
  • Language immersion –використовується у початковій школі, де всі предмети викладаються іноземною.
  • Suggestopedia — частина вчених вважає його не науковим. Використовуються елементи гіпнозу. 
  • Total Physical Response – пасивне сприйняття тексту з подальшим фізичним реагуванням на прочитане. 
  • Learning by teaching— учні самі навчають один одного спілкуючись. Вчитель виконує роль координатора. 

     Завжди варто пам’ятати  хороше англійське прислів’я «Where there’s a will, there’s a way» (Де є бажання –знайдеться можливість). Вчитель повинен постійно працювати над собою, бо в іншому випадку, він стане не цікавим, ні дітям, ні собі самому. Запорукою успіху будь якої вашої справи є ваше власне відношення до неї – віра, наполегливість і працелюбність.

пʼятниця, 7 квітня 2017 р.

Мовний табір - 2017

   
Зовсім скоро вчителі іноземних мов розпочнуть новий етап своєї роботи - літні мовні табори. Літо-2017 - це нові  плани та сподівання. Ми - новостворена громада, яка об'єднала 16 навчальних  закладів. Враховуючи нові зміни ми пропонуємо і нову форму проведення літнього мовного табору. Він буде багатоструктурним.
     Наш головний табір буде створено на базі Судилківської загальоосвітньої школи І-ІІІ ступенів та відкрито декілька "дочірніх" літніх шкіл. У них буде працювати лише один загін з англійською мовою спілкування. Кожен розробляє власний план роботи, але ідея та завдання є спільними для всієї структури. Кожен загін обере напрямок: drama,art,sport or other. На великих ключових заходах будуть присутні всі вихованці. Для вчителів та дітей буде чудова нагода показати себе, побачити інших та обмінятися ідеями. До роботи планується залучити волонтера зі США.
     Часто можна чути, що вчитися варто протягом року, а влітку дитина повинна відпочивати. Але ж відпочинок буває різним. Так, я згодна, дитина не вивчить англійську мову за декілька тижнів, але у неї з'явиться нагода спілкування іноземною у зовсім нестандартних ситуаціях: виступаючи на сцені чи захищаючи свій мистецький шедевр, перебуваячи на пікніку чи проходячм квест. По-моєму це чудова нагода і її не варто втрачати.

середа, 5 квітня 2017 р.

Теорія та практика


     Кожен день вчитель стикається з проблемою, як правильно організувати роботу на уроці. Це проблема дуже актуальна у звичайній сільській школі, де рівень знань та мотивація учнів значно відрізняються.
     Дуже хочеться максимально завантажити здібну дитину, щоб отримати результат, і разом з тим, мусимо зайняти навіть самого «слабенького», щоб принаймі не заважав проводити урок. Як цього досягнути особливо на уроках іноземної мови?
     В сучасній методиці викладання відомі більше 30 різноманітних форм організації роботи на уроці: індивідуальна, групова, мангеймська форма вибіркового навчання, белл-ланкастерська система взаємного навчання, дальтон-план, комплексний метод навчання і навіть план трампа та багато інших. Вибір конкретної залежить від мети, яку ставить перед собою вчитель і звичайно від рівня знань вчителя та самих учнів. Я думаю, що кожному з нас  варто детально ознайомитися з різноманітними методиками і методом «спроб та помилок» віднайти щось своє власне. Так, ми всі в свій час вивчали методику предмету, але час вносить свої корективи і вчитель не має права зупинятись і задовольнятись досягнутим.
     Основна форма організації навчання – це урок. Варто чітко розмежовувати типи уроків, адже від цього залежить мета та завдання, які ви перед собою ставите. Нагадаю, що в класичній методиці виділяють:

  • урок засвоєння нових знань; 
  • урок формування умінь і навичок; 
  • урок застосування знань, умінь і навичок;
  • урок узагальнення і систематизації знань;
  • урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок;
  • комбінований урок.

     Кажуть, все приходить з досвідом та часом. Але не буде гарного врожаю на непідготовленій ділянці. І, навіть, посадивши у родючу землю гарне зерно необхідно вчасно і добросовісно його обробляти. Пройде досить багато часу і лише щоденна праця і сприятливі природні умови принесуть очікуваний результат. Не дарма говорять «освітянська нива».
     Детальну інформацію про форми роботи та особливості організації навчального процесу можна знайти тут.