На мою думку, турбувати батьків та збирати їх разом, відриваючи кожного від справ, потрібно лише для вирішення питань, які потребують колективного обговорення. Доцільним є проведення таких зібрань на початку та вкінці навчального року. Зараз у кожного класного керівника є постійний зв'язок з батьками за допомогою мобільного, що дає можливість вирішення будь-якого питання в телефонному режимі, економлячи нерви та час. Лише довірлива розмова один на один, як з дитиною так і з батьками, може принести бажаний результат.
Куди важливіше за звичайні батьківські збори проведення родинних свят. Вчитель має можливість живого спілкування з батьками, але головне, батьки з задоволенням ідуть на такі заходи. Головне, при плануванні врахувати рівень та можливості кожної родини, заради уникнення дискомфорту. Наприклад, якщо у вашому класі велика кількість літніх батьків з надлишковою вагою, навряд чи буде доцільно проведення родинного спортивного свята з рухливими іграми. Його можна замінити на спільний виїзд на природу, де провести не змагання, а спортивні забави.
Я переконана, що до вирішення будь-якого питання, пов’язаного з дитиною чи іншою родиною, потрібно завжди підходити обережно та помірковано.
Хоча будучи сама класним керівником, батьківські збори своєї дитини відвідую рідко. Поясню чому. Про суму грошей на розвиток школи дізнаюсь від батьківського комітету. А слухати про проблеми або успіхи інших дітей не дуже цікаво, іноді навіть незручно, оскільки розумію, що така інформація повинна надаватись в приватних розмовах класного керівника та батьків певної дитини. Так само не хочу, щоб і про мою дитину розповідали "на загал". Більше мене цікавить оточення моєї дитини, її відносини з іншими вчителями та учнями, саме її успіхи з того чи іншого предмету. А ось родинне всято чи відкритий урок для батьків відвідала б залюбки.Про те, як працює моя дитина в класі, зробила б висновки сама, якщо б відвідала такі заходи. Шкода, що такі заходи не передбачені батьківськими зборами))
ВідповістиВидалити