середа, 22 липня 2015 р.

Підготовка до ЗНО

   
     Ми можемо багато говорити, радити та співчувати собі і дітям, але, мабуть, варто почати серйозно готуватися до ЗНО. З чого розпочати? Настільною книгою вчителя та учнів має стати Програма зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови.
     Варто детально вивчити особливості власне самого тесту. У 2015 році максимум, що міг набрати учень становив 56 балів: 42 за тести та 14 за твір. На перший погляд зовсім неважко впоратися з 43 завданнями аж за 120 хвилин. Дітям пропонували 11 завдань на встановлення відповідності між назвою та текстом, 5 завдань на вибір правильного варіанту із чотирьох запропонованих та 26 завдань на заповнення пропусків у тексті чи реченнях. І останнім випробовуванням було написання розгорнутої відповіді у формі листа, оголошення чи повідомлення. Враховувалось: відповідність темі, зміст, зв’язність, лексичне та граматичне наповнення.
     Зараз є дуже багато різноманітних тестових завдань з іноземних мов, які варто використовувати при підготовці до ЗНО. Я б рекомендувала скористатися завданнями з ключами, щоб убезпечити дитину від помилок при перевірці. Дуже доречним було б використання учнем щодня онлайн тестування. По-перше, вона має можливість кожен день тренуватися з різними видами завдань. По-друге, вчиться контролювати та розумно використовувати відведений час, а по-третє, відразу бачить свій результат.
     Для учнів з дуже низьким рівнем знань, варто запровадити індивідуальну підготовку. Робота має бути у двох напрямках: систематизація граматичного матеріалу у вигляді таблиць та опорних схем та робота власне з різними типами тестів.

пʼятниця, 17 липня 2015 р.

Сподівання та реальність

   
     2016 рік оголошено роком вивчення іноземних мов. Чудово! Ми хоч і повільно, але йдемо в Європу і нас мають розуміти. Ще одна новина – ЗНО з іноземної стане обов’язковим для всіх випускників. А оце вже зовсім не чудово.
     Чому? Поставивши високо планку і примусивши «стрибати» ми не зробимо всіх великими спортсменами. На мою думку, стимулом для вивчення іноземної має бути не страх завалити ЗНО, а свідома мотивація кожного учасника навчального процесу (вчителя та учня).
     Дуже легко спрогнозувати результати майбутнього ЗНО. Мені дуже шкода випускників 2016, більшість з яких отримає шок на ЗНО з англійської чи німецької. Я повністю згодна, що рівень володіння мовами бажає кращого, але розпочинати підготовку варто не з випускного екзамену, а з дитячого садочка та початкових класів. Міністерство виділяє 1 годину у першому класі та 2 години у наступних, сподіваючись на чудо? Ми прекрасно знаємо, що знання з іноземних зараз мають діти, які додатково займаються з репетиторами. Наявна кількість уроків не може забезпечити якісної підготовки учня до ЗНО, а дозволити собі додаткові заняття можуть одиниці.
     Отримати бажаний результат ми зможемо не раніше чим через 10-11 років, якщо збільшимо кількість годин іноземних мов у 1 класі. Звичайно, що кількість не переросте в якість, якщо не буде вчителя, який здатний навчити.
     Всі знаємо, що хороший добротний будинок, який зможе простояти роки, можна побудувати лише на якісному фундаменті.