Ми можемо багато говорити, радити та співчувати собі і дітям, але, мабуть, варто почати серйозно готуватися до ЗНО. З чого розпочати? Настільною книгою вчителя та учнів має стати Програма зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови.
Варто детально вивчити особливості власне самого тесту. У 2015 році максимум, що міг набрати учень становив 56 балів: 42 за тести та 14 за твір. На перший погляд зовсім неважко впоратися з 43 завданнями аж за 120 хвилин. Дітям пропонували 11 завдань на встановлення відповідності між назвою та текстом, 5 завдань на вибір правильного варіанту із чотирьох запропонованих та 26 завдань на заповнення пропусків у тексті чи реченнях. І останнім випробовуванням було написання розгорнутої відповіді у формі листа, оголошення чи повідомлення. Враховувалось: відповідність темі, зміст, зв’язність, лексичне та граматичне наповнення.
Зараз є дуже багато різноманітних тестових завдань з іноземних мов, які варто використовувати при підготовці до ЗНО. Я б рекомендувала скористатися завданнями з ключами, щоб убезпечити дитину від помилок при перевірці. Дуже доречним було б використання учнем щодня онлайн тестування. По-перше, вона має можливість кожен день тренуватися з різними видами завдань. По-друге, вчиться контролювати та розумно використовувати відведений час, а по-третє, відразу бачить свій результат.
Для учнів з дуже низьким рівнем знань, варто запровадити індивідуальну підготовку. Робота має бути у двох напрямках: систематизація граматичного матеріалу у вигляді таблиць та опорних схем та робота власне з різними типами тестів.
Немає коментарів:
Дописати коментар