неділя, 29 березня 2015 р.

Цінності

   
     Часто замислююсь, а що зараз найважливіше для дитини. Якщо зобразити умовну шкалу, то отримаємо досить цікаву картинку. По значимості діти розміщують поняття в такій послідовності:

  • Гроші
  • Машина
  • Бізнес
  • Будинок
  • Хороша робота
  • Посада
  • Здоров’я
  • Порядність
  • Патріотизм
  • Сім’я
  • Чесність

     Для мене зрозумілим є те, що дитина не може ще оцінити важливість здоров’я та сім’ї,   в міру свого розвитку, але той факт, що всі моральні якості людини стоять опісля матеріальних благ заставляє замислитись. А чому?
     Дитина стає свідком постійних розмов у родині про скрутне матеріальне становище та велику роль грошей у наш час. Але не варто забувати, що ми можемо втратити набагато більше, а саме виховати покоління, яке звикне ставити порядність, чесність, патріотизм, добро на другий план. Запитайте стареньких бабусь і вони обов’язково скажуть: «Раніше люди були бідніші, але набагато добріші та щиріші».
     Чула цікавий вислів: «Багатий і щасливий не той у кого багато грошей, а той, кому вистачає». Віднайдіть свою «золоту середину» і ви теж відчуєте себе багатим та щасливим, а найголовніше, не забувайте про це нагадувати дітям.

неділя, 15 березня 2015 р.

Світ розваг

     Ця стаття є продовженням серії публікацій, які стануть в нагоді, як невеличкий словничок. При вивченні тем "Вільний час", "Телебачення" вчитель може використати дану лексику, підібравши відповідні ілюстрації. Матеріал може служити і для загального розвитку при вивченні іноземної мови.
Types of Entertainment
Англійська Українська
film/movie фільм
play п’єса
television program телепередача
radio program радіопрограма
stand-up comedy розважальне шоу
concert концерт
ballet балет
opera опера

Types of Stories
Англійська Українська
western вестерн
comedy комедія
tragedy трагедія
science fiction story наукова фантастика
action story/adventure story пригодницька історія
horror story історія жахів
mystery містика
romance любовна історія

Types of TV programs
Англійська Українська
news новини
sitcom(situation comedy) комедія
cartoon мультфільм
talk show токшоу
soap opera мильна опера
nature program програма про природу
game show/quiz show ігрове шоу
children’s program дитяча передача
shopping program телемагазин

пʼятниця, 13 березня 2015 р.

Світ квітів

I like flowers that are bright,
I like flowers that are white,
I like flowers ll,with a sme
I like flowers very well.
     Інколи, щоб віднайти потрібну інформацію, ми перелистуємо безліч літератури, сидимо годинами в Інтернеті. Хочу створити власну бібліотечку–підказку. Розпочну з назв кімнатних та польових квітів, що дуже часто зустрічаються в англомовних текстах і досить рідко є в дитячих словниках.
Англійська Російська Українська
bluebell колокольчик дзвоники
buttercup лютик жовтець
corn-flower василек волошка
daisy маргаритка маргаритка
dandelion одуванчик кульбаба
iris ирис ірис
lily лилия лілія
lily of the valley ландыш конвалія
oxeye daisy ромашка ромашка
snowdrop подснежник підсніжник
violet фиалка фіалка
aster астра айстра
carnation гвоздика гвоздика
daffodil нарцисс нарцис
dahlia георгин жоржина
poppy мак мак
rose роза троянда
tulip тюльпан тюльпан
aloe алоэ алое
cactus кактус кактус
cyclamen цикламен цикламен
ficus фикус фікус
fern папоротник папороть
geranium герань герань

неділя, 8 березня 2015 р.

Покарання дітей чи покарання батьків?


- Чи варто карати дітей за провину?
- Так. Варто.
     Я стверджую це з впевненістю, але… Варто завжди пам’ятати, що діти, як і дорослі, по-різному реагують на зауваження. З практики можу сказати, що є частина дітей, яким необхідний постійний контроль з боку старших та досить часті зауваження і «корекція» поведінки. Іншій дитині досить одного слова дорослого, сказаного у  приглушених тонах. Зауважте, не крик, а сказаного спокійніше, навіть, ніж зазвичай. А є діти, яким навіть і не варто пояснювати, що вони зробили щось не так, такі діти самі дуже сильно переживають свою провину. Кожен батько чи вчитель повинен завжди бути хорошим психологом і розуміти з яким саме типом дитини він має справу. Наша мета не покарати дитину за провину, а домогтися усвідомлення своєї помилки і уникнути її повторення.
     Я категоричний противник крику , а тим паче будь яких фізичних покарань. Якщо ви вдаєтеся до такого методу виховання, ви підтверджуєте свою безпорадність. Своє бачення та основні принципи виховання я уже викладала. Мене дуже дивує, коли я чую від батьків: «Він (вона) мене не слухає»,або щось в такому роді. А де ви були раніше? Як ви до цього допустили?
     Дитина не солдат, який має виконувати ваші накази. Це людина з власними думками, переживаннями та бажаннями. Але ніколи не забувайте, що з першого дня саме ви формуєте ці думки, переживання та бажання. І якщо виникають проблеми у вихованні, то саме ви несете першу і основну відповідальність за свою «роботу».

неділя, 1 березня 2015 р.

Віра та зневіра

   

     Колись  давно почула цікаве порівняння досягнення цілей, які ми ставимо собі в житті, з перепливанням річки. Коли ти стоїш на березі річки і хочеш перепливти на інший бік, тобі потрібно пливти трішки вище наміченої цілі, адже тебе, хочеш ти чи ні,буде зносити течія. Так і в житті, ставлячи перед собою мету, потрібно завжди пам’ятати, що реальні події внесуть свої корективи.
     Дуже важливо, щоб дитина вірила у власні сили. Безперечно, що в першу чергу, батьки повинні виховувати впевнену у собі дитину. Вчитель має підтримати на правильно спрямовувати її у подальшому розвитку. Ні в якому разі не потрібно «впевненість та віру в власні сили» плутати з самовпевненістю та нахабством.  Можна часто спостерігати, як при перших невдачах, у дитини пропадає інтерес  до того чи іншого завдання. Якщо ви зможете без зайвого тиску, переконати її спробувати ще раз і тактовно допоможете в цьому – перша сходинка до вершини, яка називається «віра в себе», подолана. Попереду довгий і важкий шлях злетів та розчарувань, але по ньому дуже комфортно та легко іти, якщо поряд  є хоча б одна людини, який ти довіряєш і в який ти впевнений як сам у собі.